Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Pokládka sieťky proti krtkom.
Pokládka sieťky proti krtkom.

Pokladanie sieťky proti krtkom.

1. Príprava povrchu pred pokládkou.

    Pomocou záhradného náradia prekypríme a zvetráme povrch miesta pokládky. Pri návoze zeminy vo väčšej vrstve ako 10cm doporučujeme povrch zhutniť valcom - predídeme tak vzniku prepadlín a nerovností v teréne.

 2. Pokládka sieťky.

    Sieťku pokladáme tak, aby sme znemožnili prehrabaniu sa krtka na povrch trávniku. Rozprestreme sieť na pripravený povrch tak, aby sa jednotlivé pásy prekrývali plochou 10-15cm. Miesto prekrytia zabezpečíme kovovou sponou, alebo plastovými klincami. Okraje sieťky napr. pri obrubníku, kmeňoch stromov ohýbame smerom hore. Pri pokládke sa nám sieťky s menšou hmotnosťou viac zvlnia, práca s nimi je preto náročnejšia. Doporučujeme použiť sieťky s hmotnosťou minimálne 40g/m2.

 3. Strihanie sieťky.

    Sieťku je možné jednoducho zastrihnúť na potrebný rozmer. Na strihanie použite pevnejšie nožnice a nezabúdajte si pri práci ruky chrániť záhradnými rukavicami. Zastrihnuté konce sieťky sú ostré a môžu poraniť ruku.

 4. Zaistenie sieťky proti pohybu.

    Fixácia sieťky je potrebná jednak pri pokládke, aby sa počas šľapania a chodenia po povrchu sieťky pásy neodsúvali od seba a  nevznikali tak neprekryté miesta a po druhé zabezpečíme si celistvosť prekrytej plochy na miestach s menšou vrstvou zeminy nad sieťkou, pri kmeňoch stromov, pri stĺpoch a záhonoch. Predovšetkým pri betónových obrubníkoch doporučujeme použiť kovové  spony v minimalnej vzdialenosti 15-35cm. V oblastiach s výskytom väčšieho množstva krtkov je to jedno z najčastejších miest, kde sa krtkovi úspešne darí cez nezaistený koniec sieťky vytláčať zeminu na povrch.

5. Zaťaženie sieťky.

    Na položenú a zaistenú sieťku môžeme priamo vyrolovať trávníkový koberec, v prípade vysievaného trávníku navozíme zeminu v minimálnej vrstve 5cm a maximálnej vrstve 10cm. 

Salem s.r.o.

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk